loader image
Ładowanie ...

O NAS

at-boretec

Wiertnica HDD jak to się zaczęło ?

W 2009 r. firma AT-BORETEC wyprodukowała swoją pierwszą wiertnicę, której konstrukcja wczęści bazowała na komponentach „pobranych” od produkowanej wtym czasie popularnej wiertnicy HDD. Był to egzemplarz „zero”, stanowiący prototyp dla następnej, już w pełni oryginalnej maszyny.

Pierwsze egzemplarze wiertnic AT Boretec były maszynami skonstruowanymi do wiercenia w standardowych warunkach gruntowych, jak i wiercenia w skałach przy pomocy podwójnej żerdzi. Jest to metoda, w przypadku której różnego rodzaju świdry (słupkowe TCI, frezowane lub PDC) napędzane są mechanicznie przez gwintowaną żerdź wewnętrzną, będącą jednocześnie rurą, przez którą tłoczona jest płuczka wiertnicza.

Wiertnica, uzbrojona w podwójne żerdzie oraz narzędzia skalne, może być bardzo szybko przezbrojona do wersji klasycznej wiertnicy HDD poprzez wyciągnięcie żerdzi wewnętrznych bezpośrednio z kosza przez otwory w tylnej jego części.

gama produkcyjna wiertnic

7

modeli wiertnic HDD z serii MT-Powerdrill – od 110 kN uciągu i 4 kNm momentu obrotowego do 410 kN siły uciągu i 16,8 kNm momentu obrotowego wrzeciona

6

wersje wiertnic HDD z serii MT-Rockdrill, przystosowanych do wierceń skalnych od 150 kN siły uciągu i 6,8 kNm momentu obrotowego do 410 kN siły uciągu i 16,8 kNm momentu obrotowego wrzeciona.

DYSTRYBUTOR